تامین ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی برای واحدهای القایی از سوی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر

0 642

معاون بازرگانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: این شرکت برای حمایت از واحدهای القایی، تامین ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی برای این واحدها را به منظور تداوم تولیدشان تقبل کرده است.

«رضا تربتی» امروز (شنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن ۲۴ افزود:‌ پیرو جلسه مشترک با واحدهای کوره القایی در مورخ ۱۸ آذرماه امسال، مقرر شد این واحدها به اعلام تناژ مدنظرشان بپردازند، همچنین جلسه مجددی با انجمن تولیدکنندگان فولاد برگزار و تناژها از سوی واحدهای یاد شده اعلام شد.
وی بیان داشت:‌ اکنون منتظریم دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با رسته تولیدکنندگان آهن اسفنجی تشکیل جلسه دهد تا با توجه به توان و ظرفیت شان، نیاز کل واحدهای القایی را بین واحدهای آهن اسفنجی تقسیم کنیم.
تربتی گفت: ظرفیت تولید شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سالیانه سه میلیون تن آهن اسفنجی است که تا امروز موفق به تولید بیش از دو میلیون تن محصول شده و این واحد، بیشترین تامین کننده نیاز واحدهای القایی در کشور و به عبارتی بزرگترین عرضه کننده بازار است.
وی خاطرنشان کرد: مجموع نیاز کوره های القایی نیز سالیانه پنج میلیون تن است که بخشی از آن را از طریق آهن قراضه و بخشی دیگر را از طریق سایر واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی تامین می کنند.
به گفته این مسئول، این شرکت، ابتدای هر سال از واحدهای بزرگ سهمیه می گیرد، اما امسال از وزارت صنعت و واحدهای فولادی خواستیم تا سهمیه واحدهای بزرگ، کوره های القایی و صادرات را برایمان مشخص کند.
وی اظهار داشت: امسال تولیدات آهن اسفنجی ما به همه ۱۲۰ واحد القایی کشور، کوره های قوسی، همچنین واحدهای بزرگ نظیر فولاد مبارکه، فولاد آلیاژی، فولاد پاسارگاد و فولاد هرمزگان عرضه شده است.
تربتی یادآور شد: صادرات این شرکت حدود ۲ درصد تولیدات آن بوده که بیشتر به کشورهای همسایه مثل عراق، ترکیه، عمان، هندوستان و سودان ارسال شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.