نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

قرارداد مشاوره 2 واحد آهن اسفنجی و فولاد کردستان ابلاغ شد

0 735

قرارداد مشاوره احداث واحد ۱.۶میلیون آهن اسفنجی بیجار و ۱.۵میلیون تنی فولاد قر‌وه استان کردستان به شرکت فنی و مهندسی «فولاد مبارکه مهر جی» در شرکت صنایع فولاد کردستان ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن24، در این مراسم که امروز (دوشنبه)‌ در محل دفتر شرکت صنایع فولاد کردستان در تهران برگزار شد، خدمات مشاوره و نظارت بر عملیات ساخت یک واحد آهن اسفنجی 1.6 میلیون تنی و پروژه های زیرساخت مربوطه در شهرستان بیجار، همچنین خدمات مشاوره و نظارت بر عملیات احداث یک واحد ذوب و ریخته گری 1.5 میلیون تنی و پروژه های زیرساخت مربوطه در شهرستان قروه استان کردستان برای اجرا به شرکت فنی و مهندسی فولاد مبارکه مهر جی ابلاغ شد.
در این مراسم، علی یزدانی، رئیس هیات عامل فولاد کردستان، محمدرضا احمدی مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره این شرکت و مهدی تولائیان مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی فولاد مبارکه مهر جی حضور داشتند.
در این مراسم، رئیس هیات عامل فولاد کردستان گفت:‌ یکی از نکات مهم این پروژه، نگاه توسعه ای به استان کردستان بود تا رفع محرومیت از بخشی از این استان و اشتغالزایی را به همراه داشته باشد.
یزدانی بیان داشت: با توجه به ظرفیت های این استان در حوزه سنگ آهن، مقدمات ایجاد دو واحد آهن اسفنجی و یک واحد ذوب و ریخته گری در بیجار و قروه فراهم شد و مقرر است برای سرمایه گذاری در آن از محل صندوق توسعه ملی، فاینانس خارجی یا آورده نقدی سهامداران اقدام شود.
وی افزود: امروز مشاور اصلی و مادر این پروژه مشخص شده و امید می رود با حضور فولاد مبارکه مهر جی که شرکتی صاحب نام و با تجربه است، به خوبی راهبری شده و از سال 99 عملیات اجرایی آن در استان اتفاق بیفتد.
یزدانی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به سهامداری 44 درصدی ایمیدرو در فولاد کردستان، حدود نیمی از منابع مورد نیاز اجرای این پروژه را باید این سازمان فراهم کند.
برپایه این گزارش، برای اجرای این پروژه 550 میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی نیاز است و در مدت 36 ماه اجرایی خواهد شد.
پیش بینی می شود هزار و 200 نفر به صورت مستقیم و 12 هزار نفر به طور غیرمستقیم با اجرای این دو پروژه در استان کردستان مشغول به کار شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.