نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

رشد ۲۸ درصدی صادرات فولاد تا پایان بهمن ماه

0 328

بررسی آمارهای رسمی منتشره حاکی است واحد های بزرگ فولاد سازی کشور در دوره ۱۱ ماهه امسال ۶.۵ میلیون تن صادرات داشتند که در همسنجی با پارسال رشد ۲۸ درصدی نشان می دهد.

به گزارش روز پنجشنبه سایت خبری تحلیلی معدن ۲۴، بررسی آمار صادرات شرکت های ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، هرمزگان، آذربایجان، خراسان، کاوه جنوب، صبا فولاد و بناب از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه نشان می دهد این شرکتها در مجموع ۶ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۱۲۳ تن صادرات داشته اند.
آمار صادرات فولاد این شرکت ها در بهمن ماه ۹۸ نیز رقم ۶۲۸ هزار و ۹۹۳ تن را نشان می دهد که در مقایسه با بهمن ۹۷ رشد ۶۸ درصد را ثبت کرد.
برپایه این گزارش، بیشترین رشد صادرات در بهمن امسال مربوط به فولاد آلیاژی ایران (یزد) با رقم چهار هزار و ۱۴۱ درصد در زمینه میلگرد است.
همچنین صادرات فولاد خوزستان هم در مقایسه با بهمن ۹۷ افت ۱۹ درصدی نشان می دهد.
فولاد بناب در میلگرد با رشد هزار و ۸۴۹ درصدی صادرات نسبت به دوره مشابه پارسال بیشترین رشد را داشته و فولاد خراسان در زمینه میلگرد هم با کاهش ۷۸ درصدی در مقایسه بادوره مذکور مواجه شد.
بررسی ها نشان می دهد واحد های صبا فولاد (در زمینه بریکت گرم) و فولاد بناب (در سایر اقلام فولادی) تا پایان بهمن ماه به ترتیب با رشد 395 و 373 درصدی بالاترین افزایش عملکرد صادرات را داشتند.
این گزارش حاکی است شرکت فولاد خوزستان در مجموع صادرات 11 ماهه با افت 16 درصدی روبرو شد.
همچنین فولاد اکسین در زمینه ورق عریض صادراتی نداشت.
پایان خبر/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.