نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

خبرهای جدید از گروه صنعتی سدید:

فهرست ۶ مناقصه‌ای که زیرمجموعه «وسدید» در آن‌ها شرکت کرده است

0 2,026

گروه صنعتی سدید با نماد معاملاتی “وسدید” این روزها مورد توجه بازار قرار گرفته و شاهد معاملات پر حجمی است.

نماد معاملاتی این سهم در آخرین روز کاری هفته گذشته به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت نوع «ب» متوقف گردید، علت این توقف هم شرکت در مناقصات یک زیر مجموعه این هلدینگ صنعتی بود.

اما این شرکت زیر مجموعه درکدام حوزه فعال است و چه پتانسیل هایی دارد؟حسین فیروزی رییس هیات مدیره شرکت توسعه سازه های دریایی تسدید درباره آخرین وضعیت عملیاتی، پروژه ها و توانمندی های این شرکت توضیح داد و گفت: ما یک شرکت با سابقه فعالیت ۱۸ ساله هستیم که همواره تلاش نموده ایم تا به خدمات قابل ارائه در شرکت تنوع دهیم، به طوری که در مرحله اول توسعه سازه های دریایی تسدید در حوزه های offshore مثل خطوط انتقال در دریا و ساخت سکوهای دریایی فعال بود بطوریکه بیش از ۲۰۰ کیلومتر خطوط لوله در دریا اجرا کردیم و بیش از ۱۵۰ کیلومتر لوله در خشکی که در این زمینه با مجموعه وزارت نفت و شرکتهای تابعه از جمله فلات قاره همکاری های مختلفی داشته و داریم.

وی گفت: ضمن آنکه اخیرا نیز در حوزه برون سپاری(O&M) نیز ورود کردیم و در حال حاضر در این حوزه پروژه های مختلفی از جمله چند (o&m)فازهای ۱۵ و۱۶ پارس جنوبی، پروژه تعمیر ونگهداری فجر جم و پروژه نفت قشم را در دست اجرا داریم. در این راستا ما به عنوان یک شرکت که توانایی اجرای پروژه ها با نوع قرارداد O&M را دارد، همواره در تمام مناقصات دعوت می شویم و جزو ٣ شرکت برتر در این حوزه هستیم.

این مقام مسئول در شرکت توسعه سازه های دریایی تسدید گفت: این شرکت در پروژه ها بصورتEPC، EPCC وEPCF و BOT نیز حضور پیدا می کند و توان رقابت بالا با شرکتهای دولتی بزرگ در این حوزه را دارد. اخیرا هم در مناقصات اجرای ۶ پروژه شرکت نمودیم بر مبنای روش های قراردادی EPCC و Epc و PC که این پروژها به شرح زیر است:

*تهیه کالا و احداث خطوط لوله جریانی میعانات گازی تنگه بیجار که ارزش این پیمان رقمی در حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.

*پروژه تهیه کالا و احداث تسهیلات سر چاهی وخطوط لوله جریانی دهلران به ارزش ۲۹ میلیارد تومان.

*پروژه تجهیز و تغییر کاربری اسکله ۱۶ و۱۷ بندر پتروشیمی عسلویه به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان.

*پروژه نگهداشت و تعمیرات مجتمع پتروشیمی اروند از نوع قرارداد O&M به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان.

*تکمیل تاسیسات خطوط لوله تبریز، خوی، ارومیه از نوع قرار داد EPC به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان.

*پروژه تهیه کالا و احداث خط لوله انتقال و تسهیلات سرچاهی بصورت PC به ارزش ۲۶ میلیارد تومان.

وی گفت: موارد فوق مناقصاتی است که در آنها شرکت کردیم و به محض نهایی شدن و ابلاغ پروژه به ما از طریق هلدینگ گروه صنعتی سدید، بصورت رسمی از سامانه کدال اعلام خواهد شد. البته بدلیل توانمندی های تسدید، به امید خدا در این پروژه ها حضور موفقی خواهیم داشت. ظرفیت واقعی تسدید بر اساس امکانات، توانمندیها و تجربیات گذشته در پروژه های عظیم است که چابکی یک شرکت خصوصی را هم بهمراه دارد.

رییس هیات مدیره تسدید درباره جدیدترین برنامه های این شرکت برای ورود به حوزه قراردادهای E&P اظهار کرد: این نوع کسب و کار در زمره فعالیتهایی است که فقط ۱۷ شرکت توانستند در ارزیابی های مرتبط مورد تایید وزارت نفت قرار گیرند و ما نیز با استفاده از زیر ساخت های مدیریتی که فراهم نمودیم و ساختاری که برای مجموع طراحی شده است انتظار داریم در ارزیابی های جدید مورد تایید قرار بگیریم.

وی ادامه داد: ضمناً بشدت روی چند پروژه چند صد میلیون دلاری متمرکز هستیم که قرار است برگزار شوند، که در آینده ای بسیار نزدیک خبرهای خوبی در مورد این نوع پروژه ها خواهیم داشت. در حال حاضر اقدامی که در حوزه پیمان هایE&P عملیاتی نمودیم، بررسی پروژه افزایش ظرفیت یک مخزن هیدروکربوری است و این طرح نیاز به سرمایه گذاری نیز دارد که به عنوان یک مخزن بزرگ ذخیره سازی با هدف کنترل و جبران کاهش تولید است که در حال بررسی شرکت در این طرح هستیم و ارزش آن ٢۵٠ تا ٢٧٠ میلیون یورو است.

رییس هیات مدیره شرکت تسدید درباره عملکرد شرکت در سال ٩٨گفت: در سال ٩٨ علی رغم تمام مشکلات و سختی های اقتصادی موفق بودیم و چشم انداز پیش روی ما روشن است. در حال حاضر با پروژه هایی که طرح ریزی نمودیم و زیر ساخت هایی که در مجموعه آماده شده است امسال حداقل این توان در مجموعه فعال شده است که بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه را اجرا کنیم. با توجه به ساختاری که فراهم شده است تسدید در زمره شرکت های چابک و توانمند با پتانسیل های بالا قرار دارد.

وی ادامه داد: از جمله موفقیتهای شرکت تسدید در شرایط حساس کشور، اجرای یک پروژه کلیدی بوده که نتیجه آن در افزایش میزان نفت استخراجی کشور نقش موثری ایفا کرده و امیدهای خوبی داریم که در سال جهش تولید بتوانیم نقش موثرتری در موفقیت‌های گروه صنعتی سدید و کشور ایفا کنیم.

منبع بورس 24

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.