نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی خبر داد:

معدن شادان خوسف ۲۸ میلیون تن کانسنگ طلا ذخیره دارد

0 426

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: معدن طلای شادان شهرستان خوسف توانسته در حال حاضر زمینه اشتغال مستقیم حدود ۱۰۰ نفر را در دو بخش معدن و احداث واحد فرآوری فراهم کند. ذخیره قطعی این معدن بیش از ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برآورد شده که بیشترین میزان ذخیره در میان معادن طلای استان است.

عباس جرجانی، یکشنبه ۲۱ دی در بازدید از مجتمع معدنی طلای شادان شهرستان خوسف اظهار داشت: قطعا با افزایش فعالیت‌های معدنی و همچنین راه‌اندازی واحد فرآوری جوار معدن، زمینه اشتغال افراد بیشتری در این مجتمع با اولویت به‌کارگیری نیروهای بومی و محلی فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به ذخیره بالای ماده معدنی در این معدن افزود: ذخیره قطعی این معدن بیش از ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برآورد شده که بیشترین میزان ذخیره در میان معادن طلای استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: کانسنگ طلا در این معدن با عیار میانگین ۰.۵۵ پی پی ام است.

جرجانی تصریح کرد: پروانه بهره‌برداری این معدن با استخراج اسمی سالانه دو میلیون و ۶۶۰ هزار تن و در مساحتی بالغ بر ۱۷ کیلومتر مربع صادر شده است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، وی به همراه فرماندار شهرستان خوسف و جمعی از مدیران شهرستانی از مجتمع معدنی طلای شادان شامل معدن و بخش‌های مختلف طرح فرآوری آن بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و پیشرفت این مجتمع قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید رئیسی، مدیر مجتمع معدنی طلای شادان گزارشی از روند فعالیت در بلوک‌های مختلف معدنی، پیشرفت و مراحل نصب ماشین‌آلات و همچنین مسائل پیش روی احداث این طرح ارائه کرد.

منبع فلزات آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.