نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

جلسه‌ای با سبک نو جهت توسعه شبکه تخصصی و فعال سازی معادن آهن استان زنجان

0 73

در راستای پیاده سازی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در استان زنجان جهت بررسی های کلینیکی و تشخیص مشکلات معادن هماتیتی استان جلسه ای با هماهنگی خانه معدن ایران و با حضور معاونت معدنی سازمان صمت، ریاست خانه معدن استان زنجان، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیاءِ، فعال سازی و توسعه معادن کوچک، نماینده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی، نماینده طرح در استان زنجان، کارشناسان طرح،بهره برداران معادن هماتیت و مگنتیت و با حضور پنج شرکت بزرگ صنایع معدنی کشور جهت مشارکت در سرمایه گذاری با هدف احیا و فعال سازی معادن آهن استان زنجان برگزار گردید.
از انجائیکه مزیت نسبی مواد معدنی استان از نوع سنگ آهن، سرب و روی، مس و سایر مواد معدنی می باشد، با سرمایه گذاری در معادن هماتیت ‌و انجام اکتشافات تکمیلی در این معادن  استان زنجان می تواند یکی از مهترین قطب های سنگ آهن کشور گردد.
با توجه به توافق فیمابین بهره برداران معادن استان و سرمایه گذاران، جهت احداث کارخانه فرآوری هماتیتی در این استان، می توان در افزایش تولید فولاد کشور نقش بسیار مهمی را تقویت و بنا نمود.
این جلسه با سبکی نو در راستای توسعه شبکه تخصصی معادن آهن استان برگزار گردید که از نتایج آن ایجاد کارگروه مشترک و هماهنگی بازدید از واحدهای فرآوری هماتیت در مجموعه‌های بزرگ و موفق لحاظ گردید.
پس از برگزاری جلسه، ضمن یکسان شدن سطح دانش و اطلاعات جمعی، تشریک مساعی برای مطالعات فرآوری، سرمایه‌گذاری مشترک، ارتباط بدون واسطه و فتح باب گفتگوی فیمابین معدنداران با مجموعه‌های مرتبط صورت پذیرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.