نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

هفته ی سبز فولاد صادراتی ایران

0 58

معدن24: طی هفته ی گذشته نرخ های اسلب و بیلت صادراتی ایران با رشد نسبی همراه بود و آخر هفته ی سبزی برای این محصولات فولادی کشورمان رقم خورد که البته از عمده دلایل آن می توان به افزایش قیمت جهانی قراضه و همچنین تقاضای مناسب اشاره کرد.
طی هفته ی گذشته شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یک محموله ی 30 هزار تنی بیلت را به نرخ 540 تا 545 دلار در هر تن به فروش رساند. همچنین شرکت های فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان دو محموله ی 30 و 20 هزار تنی از این محصول را برای بارگیری اواخر ماه مارس به فروش گذاشتند که در حال انجام است.
در حال حاضر منابع خبری از نرخ میانگین 545 تا 550 دلاری برای بیلت ایران خبر می دهند که البته افزایش نرخ 5 تا 10 دلاری هزینه ی کشتیرانی از ایران به چین در این رشد قیمتی بی تاثیر نبوده است. افزایش بهای میلگرد چین و به دنبال آن رشد قیمت بیلت داخلی این کشور، تقاضا را به سمت محصول ایران برده است.
به همین دلیل در آخر هفته بهای هر تن بیلت ایران با رشد 3.14 درصدی معادل 540 تا 545 دلار قیمت خورد.
همچنین وضع تقاضا برای اسلب صادراتی کشورمان هم مناسب ارزیابی شد و نرخ این محصول نیز همانند بیلت با رشد نسبی همراه شد. قیمت هر تن اسلب صادراتی ایران هم در آخر هفته با افزایش 3 درصدی در محدوده ی 600 دلاری قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.