نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

افزایش صادرات طلا با احداث شهرک طلا

0 403

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: پیشینه صادراتی طلا در استان اصفهان بیش از یک میلیارد دلار بود که امیدوار هستیم با احداث شهرک صنعتی طلا به جایگاه واقعی بازگردیم.

حسن قاضی عسگر در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در سالن جلسات استانداری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با احداث شهرک صنعتی طلا و جواهر اصفهان جاذبه توریستی به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: نمونه شهرک شهرک صنعتی طلا و جواهر اصفهان در ویچنزو ایتالیا، استانبول و ژوهانسبورگ تاسیس شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بیان کرد: امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ایجاد شهرک طلا و جواهر در قالب ۳۰ هکتار مصوب شد و با توجه به نقشه تهیه شده و برنامه‌ریزی اتحادیه طلا و جواهر برای اجرا آماده‌سازی می‌شود.

قاضی عسگر تصریح کرد: زمین این شهرک صنعتی توسط اداره کل راه و شهرسازی به مزایده گذاشته شد و بخش خصوصی با خریداری این زمین شهرک طلا و جواهر را احداث می‌کند.

وی افزود: فروشگاه‌های طلا و جواهر در این شهرک صنعتی مستقر و پشت آن کارگاه‌های طلا، جواهر و مصنوعات در نظر گرفته شده است.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن، در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور محسوب می‌شود.

منبع فلزات آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.