نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

کاهش 5.2 درصدی تولیدات جهانی چهارمین فلز پر مصرف دنیا در 2020

0 289

فلز سرب از جمله پرمصرف ترین فلزات غیر آهنی محسوب می شود. خواص فیزیکی شیمیایی، ترکیبات و آلیاژهای متنوع این فلز باعث شده تا در فهرست فلزات پر مصرف قرار گیرد به طوری که از لحاظ مصرف بعد از آلومینیوم و مس در رتبه سوم قرار دارد.
اما پیدایش ویروس کرونا بر روند تولیدی این فلز پر مصرف همانند دیگر فلزات بی تاثیر نبوده است و خسارات خود را به نوعی به آن وارد کرده است. آمارهای جهانی می گوید که ظهور این ویروس در دسامبر 2019 صنایع معدنی را حداقل برای نیمه ی اول سال 2020 تحت شعاع قرار داده است تا جایی که تولید فلز سرب در شش ماهه اول سال 2020 در قیاس با مدت مشابه 2019 کاهش 3.4 درصدی داشته است که دلیل آن چیزی جز همه گیری کووید 19 در چین، هند و قزاقستان نبوده است.
تولیدات سرب چین در سال گذشته ی میلادی به دلیل محدودیت های کرونایی و کمبود نیروی کار در معادن تا 3.5 درصد و 1 میلیون و 985 هزار تن افت داشته است. در استرالیا با وجود اینکه خسارات ناشی از کرونا بسیار محدود بود اما تولید سرب کاهش 4.2 درصدی داشته است و دیگر کشورهای تولید کننده ی فلز نقره ای سال 2020 را با کاهشی 200 هزار تنی به نسبت سال قبل ازآن پشت سرگذاشتند که از میان کاهش تولید قابل توجه به هند با 14 درصد، پرو با 8.4 و آمریکا با 6.1 درصد مربوط بوده است.
اما از طرفی دیگر و با این حال پیش بینی تولیدات جهانی سرب برای حداقل 4 سال آینده صعودی است و انتظار می رود که در سال 2024 با افزایش 4.2 درصدی به 5 میلیون و 200 هزار تن افزایش پیدا کند، جایی که کشورهایی نظیر چین، استرالیا و پرو نقش تعیین کننده ای خواهند داشت و مجموع تولیداتشان را از 2 میلیون و 800 هزار تنی 2021 به 3 میلیون و 300 هزار تنی 2024 خواهند رساند.
محصولات نوردی تولید شده در شرکت فولاد صنعت بناب با توجه به کیفیت بالا، تنوع محصول و تعدد خطوط تولید برای عرضه محصول طبق نیاز مشتریان در حداقل زمان بر اساس استانداردهای داخلی و مطابق با استانداردهای جهانی با نام تجاری شاهین بناب و با داشتن توان تولید میلگرد از سایز 8 الی 32 با گریدهای مختلف و انواع مقاطع فولادی اعم از نبشی، تیرآهن، ناودانی و همچنین شمش فولادی ، کامل ترین سبد محصولات فولادی را تولید و روانه بازار های صادراتی می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.