نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

نائب رییس انجمن سنگ آهن:

نهضت فراوری سنگ‌های هماتیت، شعار محوری انجمن سنگ آهن است/بهره‌برداری از نخستین کارخانه حاصل از تعریف طرح منهاج در سال ۱۴۰۰

0 205

نائب رییس انجمن سنگ آهن ایران گفت: شعار نهضت فراوری سنگ‌های هماتیت، هنوز هم شعار محوری انجمن سنگ آهن است که درصورت تحقق موجبات اقتصادی شدن این معادن و فعال شدن آنها خواهد شد.

“علی صفریان” امروز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی معدن ۲۴ درباره سنگ‌های هماتیت و برنامه‌های این انجمن درخصوص آن در سال ۱۴۰۰ افزود: سنگ‌های هماتیتی ذخایر ارزشمند و مغفول بخش سنگ آهن کشور است که می‌تواند نقطه عطف نگاه فولادسازان به مواد اولیه باشد.

وی بیان‌داشت: سنگ‌های هماتیت دارای ژنزهای متعدد است و برنامه واحد برای فراوری آنها نمی‌توان داشت.

به گفته صفریان، اگرچه رفتار سنگ‌های هماتیت در برابر تجهیزات پرعیارسازی متفاوت است، اما تکنولوژی برای استفاده از همه انواع سنگ‌های هماتیت موجود بوده و نیازمند تست و طراحی برای هر معدن یا چند معدن مشابه است.

وی اظهار داشت: شعار نهضت فراوری سنگ‌های هماتیت، هنوز هم شعار محوری انجمن سنگ آهن است که درصورت تحقق موجبات اقتصادی شدن این معادن و فعال شدن آنها خواهد شد.

نائب رئیس انجمن سنگ آهن ایران ابراز امیدواری کرد: در سال ۱۴۰۰ نخستین کارخانه حاصل از تعریف طرح منهاج توسط انجمن سنگ آهن ایران در استان هرمزگان که با محوریت شرکت عمران مومان چابهار پیگیری شد، به بهره‌برداری کامل برسد و بتواند الگوی مناسبی برای توسعه فراوری سنگ‌های هماتیتی باشد.

وی خاطرنشان‌کرد: افزودن کنسانتره هماتیت به مواد اولیه گندله‌سازی، در ارتقای کیفیت گندله موثر است و قطعا از این محصول استقبال خواهد شد.

صفریان تصریح کرد: کنسانتره هماتیت تنها محصول هماتیت‌ها نیست و می‌شود برای عیارهای پایین‌تر طرح‌های مختلف تعریف کرد.

پایان خبر///

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.