نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

چشم‌انداز بازار مس از نظر Codelco

0 82

شرکت Codelco به دنبال افزایش استخراج در شیلی با وجود افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور است. با شیوع مجدد کووید-۱۹، معادن شیلی که بیش از یک چهارم عرضه جهانی را تشکیل می‌دهند، با ایجاد تغییرات شیفتی، تست‌های کرونا و تاخیر در فعالیت‌های غیرضروری، توانسته‌اند سطح بالای تولید خود را حفظ کنند.

دولت شیلی برای مهار موج جدید کووید-۱۹، اقدام به بستن مرزهای خود بر روی مسافران و افراد خارجی کرده و به رانندگان کامیون‌ها در صورت ارایه تست منفی کرونا اجازه ورود خواهد داد. با این حال مقامات شیلی اعلام کرده‌اند که با وجود محدودیت‌های اعمال شده اختلالی در فعالیت‌های استخراج و عرضه مس صورت نخواهد گرفت. با این وجود معامله‌گران اعتقاد دارند که محدودیت‌های جدید دولت شیلی باعث وقفه در حمل‌و‌نقل مواد معدنی خواهد شد.

با وجود این که که شیلی هنوز تولید مس را برای ماه مارس اعلام نکرده، روز چهارشنبه بانک مرکزی این کشور گزارش داد که درآمد حاصل از صادرات فلزات در ماه گذشته به بالاترین سطح هشت ساله رسیده است.

بسیاری از تحلیلگران نیز با توجه به بسته ۲.۲۵ تریلیون دلاری جو بایدن، چشم‌انداز تقاضا برای فلزاتی هم‌چون مس را صعودی می‌دانند.

طبق نظر مدیرعامل کودلکو با توجه به اجرای سیاست‌های اقتصاد پاک تقاضا برای فلز مس طی ۵ سال آینده سالانه ۲ تا ۴ درصد رشد خواهد کرد و از رشد ۲ درصدی عرضه مس پیشی خواهد گرفت. با این وجود این افزایش را نمی‌توان به عنوان یک اَبَرچرخه جدید در نظر گرفت. وی هم‌چنین اعلام کرد که هدف این شرکت حفظ تولید سالانه حدود ۱.۷ میلیون تن مس است.

منبع انجمن مس ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.