نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

برنامه صادراتی 2 میلیون تنی فولاد خوزستان در سال 1400/وارد سرمایه گذاری در پهنه های معدنی می شویم

0 91

مدیرعامل فولاد خوزستان از برنامه ریزی این شرکت برای صادرات 2 میلیون تن شمش و اسلب در سال 1400 برپایه تاکیدات ایمیدرو خبر داد.

«امین ابراهیمی» امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار معدن24 درخصوص برنامه های توسعه ای فولاد خوزستان در سال جاری، افزود: با توجه به لزوم ظرفیت سازی 55 میلیون تنی فولاد در افق 1404، 25 درصد آن معادل 13.6 میلیون تن سهم فولاد خوزستان است.
وی بیان داشت: اکنون فقط 4 میلیون تن از این سهمیه بر مدار تولید است و برای نیل به هدف چشم انداز، طرح های توسعه ای زیادی تعریف شده است.
ابراهیمی ادامه داد: طرح ‌های توسعه ای 800 هزار تنی شادگان، 1.2 میلیون تنی زیرساختی، 3.8 میلیون تنی تولید در داخل کارخانه و 200 هزار تن دیگر، در مجموع به ظرفیت 6 میلیون تن در برنامه است.
وی اظهار داشت: در فاز نخست توسعه ای فولادسازی، در حال فعالیت در حوزه های کنار دستی، بالادستی و پایین دستی هستیم که در بخش بالادستی، تملک معدن و حضور در پهنه ها، همچنین فعال سازی شرکت ایساتیس را در برنامه داشته و طرح های توسعه‌ای خواهیم داشت.
مدیرعامل فولاد خوزستان اضافه کرد: در بخش پایین دستی نیز در حوزه شرکت های نوردی، تملک فولاد اکسین را در برنامه داریم که طی مذاکراتی که بر اساس توافق با سهامداران انجام شده، اجرایی خواهد شد.

** تامین مواد اولیه
وی گفت: تامین مواد اولیه یکی از بحران های اصلی صنایع فولادی است، زیرا اکثر شرکت های معدنی به سمت فولادسازی و تکمیل زنجیره رفته اند و در این زمینه عقب ماندگی وجود دارد.
ابراهیمی با اشاره به استراتژی های فولاد خوزستان برای تامین مواد اولیه، خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت از ظرفیت های داخلی از جمله معدن سیمیدکو استفاده خواهد شد، همچنین تناژ بیشتری را از منطقه سنگان تامین خواهیم کرد و علاوه بر آن، مذاکراتی با چادرملو و گل گهر در این زمینه داشته ایم.
وی، برنامه های آینده فولاد خوزستان برای تامین ماد اولیه را حضور در معادن مختلف، اجرای طرح های اکتشافی و حضور در پهنه های جدید عنوان کرد.
پایان خبر///

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.