نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سیگنال های مثبت برای رشد قیمت اسلب صادراتی ایران

0 118

معدن24: در روزهای اخیر قیمت اسلب در آسیا با توجه به رونق بازار های ورق صعودی بوده است. قیمت آخرین معاملات در نقاط مختلف بالا بوده و از آنجایی که اغلب مشتریان آمادگی پذیرش قیمت های بالای سی آی اس یا عرضه کننده های آسیایی دیگر را ندارند تمایل به خرید اسلب ایران بیشتر شده که قیمت های منعطف تری دارد.
روسیه تولیدات ژوئن را نیز پیش فروش کرده و فعلا در بازار فعالیت خاصی ندارد. طی هفته گذشته محموله هایی از اسلب روسیه در 850 دلار هر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا معادل 825 تا 830 دلار هر تن فوب حمل جولای معامله شد که تا 50 دلار نسبت به اواسط ماه قبل رشد داشته است.
از طرفی در تایلند و چین تمایل به خرید اسلب ایران زیاد بوده و اخبار از قیمت پیشنهادی 750 دلاری فوب حکایت دارد. در همین حال، قیمت سی اف آر تایلند 820 دلار هر تن سی اف آر شنیده می شود. در چین هم در حال حاضرقیمت بالای 780 دلار هر تن سی اف آر مورد قبول بوده و نرخ 750 دلاری فوب معادل 790 تا 800 دلار هر تن سی اف آر می باشد.
همچنین از سوی دیگر شنیده می شود که اندونزی پیشنهاد خرید 80 هزار تن اسلب ایران را به نرخ 752 دلاری داده است. به همین دلیل اگر معاملات پیشنهادی فوق نهایی شود انتظار رشد قیمت اسلب صادراتی کشورمان را تا پایان این هفته باید داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.