فسادهای گسترده در صنعت فولاد برچیده شود/نقدینگی و قطع برق دو چالش اصلی آریان فولاد

0 2,837

شرکت نورد آریان فولاد با ۲۰ سال سابقه فعالیت دارای دو مجتمع جداگانه با ۱۸۰ هزار متر مربع و ۲۰۰ هزار متر مربع مساحت و ۴۵۰ هزار متر مربع زمین پشتیبانی و حدود ۱۴۰ هزار متر مربع محیط مسقف فعالیت می‌کند.

به گزارش سایت تحلیلی_ خبری معدن ۲۴،بهمن قاسمی مدیرعامل شرکت نورد آریان فولاد در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه به ۵ خط نورد این شرکت اشاره کرد که شامل سه خط نورد میلگرد که هر واحد حدود ۵۰۰ هزار تن ظرفیت دارد و میلگرد از سایز ۱۰ الى ۳۲ میلی‌متر به بالاترین استانداردها فعالیت می‌کند. همچنین دو خط مقاطع که از نبشی ۴۰ الی ۲۰۰ میلی‌متر و تیرآهن از سایز ۱۴ الی ۲۷ میلی‌متر و ورق با حداکثر عرض ۴۰۰ میلی‌متر و ریل سبک با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن فعالیت می‌کنند.

وی افزود : دو خط ذوب القائی با ظرفیت هر کدام ۶۰ هزار تن و جمعا ۱۲۰ هزار تن با کوره‌های ۲۰ تنی و یک کوره قوس الکتریکی با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن و توانایی استفاده از VOD و تولید فولاد آلیاژی فعالیت می‌نماید و دو خط اکسیژن با ظرفیت تولید روزانه حدود ۵۰ تن اکسیژن مایع با خلوص۹۹/۹۹ که نقش بسیار با اهمیتی در مبارزه با کووید ۱۹ ایفا می‌کند و بالاترین خلوص ممکن در دنیا را دارد و از بیمارستان‌ها تقاضا می‌نماییم در صورت نیاز اطلاع دهند تا در حد امکان امدادرسانی شود.

قاسمی با اشاره به مشکلاتی همچون کمبود مواد اولیه و مشکلات نقدینگی گفت: قبل از برنامه قطعی برق کارخانه با ۲۰ درصد ظرفیت فعالیت می کرد که با ظهور مشکل قطعی برق این عدد به ۵ درصد کاهش پیدا کرد. از ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری برق دچار اختلال شده و صدمات زیادی به شرکت و پرسنل وارد شده است به این صورت که اضافه کاری‌های پرسنل که ماهانه گاهی از حقوقشان بیشتر می‌شد قطع شده و زندگی همکاران ما شدیدا مختل گردیده است. همچنین کوره ها و تجهیزات شرکت دچار خسارات جبران ناپذیری شده است.

وی افزود : خاموشی‌های برق منصفانه رعایت نمی‌شود و ما همکاران و شرکت‌هایی نوردی را می‌بینیم که کماکان با صد در صد ظرفیت در ماه‌های قبل تولید داشته‌اند در حالیکه ما حداکثر با ۱۰ درصد ظرفیت می‌توانیم کار کنیم و متأسفانه اعتراض‌ها هم گوش شنوایی ندارد.

با این حال در صورت حمایت دولت ، بانک تجارت و هئیت مدیره بزرگوار آن که مشکل دیرینه این شرکت را با درایت حل نمودند خاضعانه تشکر و قدردانی می‌کنیم و این بانک در موفقیت‌های ما نقش بسیار پررنگی داشته است. در حال حاضر اگر بانک تجارت مساعدت کند با تصویب سرمایه در گردش سال جاری سال شکوفایی آریان فولاد خواهد بود و امکان افزایش ظرفیت تا ۵۰ الی ۷۰ درصد وجود دارد. همچنین به دنبال افزایش پرسنل از ۹۵۰ نفر به ۲۰۰۰ نفر هستیم.

مدیرعامل شرکت آریان فولاد گفت: دو نرخی بودن ارز باعث به وجود آمدن دلالان شده و صادرات را تضعیف می نماید که به ضرر دولت و ملت می باشد. تا زمانی که به فسادهای گذشته رسیدگی نشود امکان جلوگیری از فسادهای آینده وجود ندارد.
وی در ادامه از دولت جدید تقاضای رسیدگی به فسادهای ریشه ای صنعت فولاد و بالابردن شفافیت در این صنعت را داشته و افزود: تا زمانی که به فسادهای گذشته رسیدگی نشود امکان جلوگیری از فسادهای آینده وجود ندارد.

قاسمی در ادامه به وضعیت معیشت کارگران اشاره کرده و پیشنهاد داد حقوق باید برمبنای دلار بوده و طبق نوسان قیمت ارز تغییر نمایید و مبنا ۲۵۰ الی ۳۰۰ دلار باشد تا زندگی و معیشت حقوق بگیران در تکانه های تورمی از حداقل خط فقر پایینتر نرود.

وی در انتها وضعیت کلی شرکت را باوجود تمام مشکلات مطلوب اعلام کرده و امیدواری خود را جهت بهبود شرایط و بالا بردن ظرفیت های تولیدی و خدمت به کشور ابراز کرد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.