تولید جهانی سنگ آهن تا سال ۲۰۲۵ شتاب می گیرد

0 1,891

موسسه Fitch Solutions: رشد جهانی تولید سنگ آهن در سال های آتی تسریع می شود.

فیچ پیش بینی می کند رشد جهانی تولید معدنی سنگ آهن در دوره ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ به طور متوسط ۳.۶ درصد برسد درحالی که این میزان در ۵ سال اخیر منفی ۲.۳ درصد بوده است.

به گفته این موسسه تحقیقاتی، این موضوع تولید سالانه را به حدود ۵۷۱ میلیون تن تا سال ۲۰۲۵ در مقایسه با سطح تولید سال ۲۰۲۰ افزایش می دهد. در حالی که رشد عرضه عمدتا از سوی برزیل و استرالیا انجام می شود و این دو کشور پیشرو در تولید سنگ آهن هستند.

فیچ می گوید: واله معدنکار برزیلی برنامه های توسعه تهاجمی دارد درحالی که معدنکاران استرالیایی از جمله بی اچ پی و فورتسکیو سودهای فعلی خود را مجددا در تولید اضافی سرمایه گذاری می کنند.

این امر به رکودی که سنگ آهن در دهه گذشته اسیر آن بود یعنی زمانی که بهای آن به پایین تر از ۵۵ دلار در هر تن در سال ۲۰۱۵ رسید پایان می دهد.

فیچ پیش بینی می کند که تولید سنگ آهن در استرالیا در بین سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ به طور متوسط ۱.۸ درصد افزایش یابد.

این شرکت انتظار دارد تولید سنگ آهن چین نیز در ۳ تا ۴ سال آینده افزایش یابد چراکه این کشور در تلاش برای افزایش خودکفایی و کاهش واردات از استرالیا است.

این موسسه پیش بینی کرده تولید قبل از اینکه بار دیگر کاهش یابد تا سال ۲۰۲۵ به یک میلیارد و ۷ میلیون تن برسد.

فیچ می گوید: تولید سنگ آهن برزیل در طول مدت مذکور به طور متوسط سالانه از سال ۲۰۲۱ به بعد ۱۰.۶ درصد افزایش یابد و تولید آن از ۳۹۷ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ به ۵۴۲ میلیون تن در سال ۲۰۲۵ برسد.

فیچ معتقد است: رشد تولید در بلند مدت کند می شود و ما متوسط رشد سالانه ۱.۸ درصد را در طول سال های ۲۰۲۶ تا ۲۰۳۰ پیش بینی می کنیم که تولید سالانه آنرا تا سال ۲۰۳۰ به ۵۹۲ میلیون تن می رساند.

منبع کانال کیوان جعفری طهرانی
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.