عباسلو:

۳.۲ میلیون نفر از عرضه سهام جهان فولاد سیرجان استقبال کردند

0 4,354

مدیر عامل جهان فولاد سیرجان با اشاره به عرضه ۱۰ درصد سهام این شرکت در روز هفته جاری (چهارشنبه، ۱۷ شهریورماه) گفت: عرضه امروز با استقبال چشمگیر بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری افراد همراه بود.

«علی عباسلو»‌ امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴ افزود: هرچند هنوز آمار و ارقام دقیقی از این عرضه به دست مان نرسیده، اما استقبال بسیار خوب و چشمگیری را نسبت به عرضه های گذشته در فرابورس شاهد بودیم.
وی تصریح‌کرد:‌ به جرات می‌توان گفت پس از عرضه سهام شستا در سال گذشته، عرضه امروز سهام جهان فولاد سیرجان بزرگترین عرضه یک سال اخیر در فرابورس یوده است.
عباسلو ادامه‌داد: قیمت سقف هم سهم در یان عرضه ۵۵۰ تومان در نظر گرفت هشده بود که با همان قیمت مصوب به فورش رفت.
به گزارش معدن۲۴، با توجه به پذیرش سهام شرکت مجتمع فولاد سیرجان (سهام ی عام) در تاریخ ۱۹/۰۸/۱۳۹۹ توسط هیأت پذیرش اوراق بهادار در بازار اول فرابورس ایران، سهام این شرکت توسط سهامداران عمده آن عرضه شد.
متعهدین عرضه، شرکت ملی صنایع مس ایران به میزان ۲ میلیارد سهم معادل ۵ درصد و موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران به میزان ۲ میلیارد سهم معادل ۵ درصد بودند.
تعداد کل سهام شرکت ۴۰ میلیارد سهم است که در عرضه اولیه روز چهارشنبه تعداد چهار میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از کل سهام شرکت عرضه شد.
حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی هشت هزار سهم در نظر گرفته شده بود.
عباسلو پیشتر در گفت وگو با معدن۲۴ خاطرنشان‌کرد: ‌اجرای ۶ طرح توسعه ای از سوی این شرکت در دستور کار است که شامل طرح های آهن اسفنجی، خط کلاف، ذوب آلیاژی، تولید شمش، کارخانه اکسیژن و پست برق و توسعه تصفیه خانه است.
وی اضافه کرد: بر این اساس، در کنار تامین مالی از طریق افزایش سرمایه، سود انباشته و تسهیلات بانکی، بخشی از تامین مالی طرح ها از محل عرضه سهام در فرابورس انجام خواهد شد.
پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.