سه طرح عظیم توسعه ای فولاد خوزستان کلنگ زنی شد

0 2,799

در مراسمی با حضور برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد استان خوزستان، کلنگ اجرای سه طرح عظیم توسعه ای شرکت فولاد خوزستان بر زمین زده شد.

به گزارش روز یکشنبه سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، این سه طرح شامل احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض، احداث نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی برق و احداث کارخانه اکسیژن ۴ بود.
در این مراسم، «طاهری» رئیس هیات مدیره فولد خوزستان اظهار داشت: هیچ‌گاه قطار توسعه در فولاد خوزستان از حرکت نمی‌ایستد.
وی تصریح کرد: فولاد خوزستان با ظرفیت های زیرساختی خود این توانایی دارد که قطب نخست تولید فولاد کشور باشد.
«امین ابراهیمی» مدیرعامل فولاد خوزستان نیز در این مراسم افزود: این شرکت با اولویت تامین شرکت‌های نوردی داخلی، افزایش ۶۰ درصدی صادرات را نسبت به دو سال داشته است.
وی خاطرنشان کرد: فولاد خوزستان در راستای خدمات رسانی به مردم و کادر درمانی در مقابله با کرونا بالغ بر ۲۶۲ میلیارد ریال هزینه کرده است.
ابراهیمی تاکید کرد: اولویت ما در کنار تولید پایدار، ایفای مسئولیت های اجتماعی در همه حوزه ها است.
«یحیی فروتن» مدیرعامل شرکت ایوا دیگر سخنران مراسم امروز بود که گفت: اگر وضعیت کشور را نسبت به اوایل انقلاب در نظر بگیریم، با وجود مشکلات چیزی شبیه به معجزه رخ داده است.
وی بیان‌داشت: ما در ایام گام دوم انقلاب به سر می بریم، در چنین اوضاعی شرکت هایی همچون شرکت فولاد خوزستان که برای فراهم کرددن زیرساخت‌های اقتصادی کشور فعالیت می نمایند، نقش بسزایی را ایفا می کنند.
«عبدالله ایزدپناه» رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان نیز اظهار داشت: اگر بخواهیم در صنعت سرآمد منطقه شویم نیاز به اراده‌ای از جنس دوران دفاع مقدس داریم. .
وی تصریح کرد: سه طرحی که در شرکت فولاد خوزستان کلنگ‌زنی می‌شود،‌ علاوه بر تولید به‌ اشتغال منطقه کمک می‌کند.
«سیدنوراله حسن‌زاده» معاون اقتصادی استاندار خوزستان نیز ابراز امیدواری کرد: با تمهیدات اداره گاز استان، شاهد حذف محدودیت‌های شرکت‌های صنعتی در فصل زمستان باشیم.
«مجتبی یوسفی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در این مراسم تاکید کرد: مدیریت فولاد اکسین با هدف تکمیل زنجیره ارزش باید به فولاد خوزستان سپرده شود.
وی یادآوری کرد: استان خوزستان و استان‌های جنوبی، ظرفیت بالای لجستیک دریایی را دارا هستند و برای توسعه بازرگانی و صادرات کشور موثرند.
در این مراسم، «سید کریم حسینی» دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مردم حامی طرح‌های هستند که اشتغال و تولید پایدار را به همراه دارد.
وی تاکید کرد: در مقوله‌ی عمل به مسئولیت‌های اجتماعی علاوه بر کمک‌های مومنانه‌، از فعالیت‌های عمرانی غافل نشویم و در استخدام‌ ها اولویت با جوانان منطقه باشد.
همچنین سردار «شاهوارپور» فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان در این مراسم با بیان اینکه اولویت اول استان خوزستان رفع بیکاری جوانان است، خاطرنشان کرد: مجموعه فولاد خوزستان در بخش ایفای مسئولیت های اجتماعی، پیشتاز است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.