صالحی‌نیا:

هپکو امسال ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات معدنی تحویل می دهد

0 2,996

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو گفت: دستیابی به هدف فروش حدود ۵۰۰ دستگاه انواع محصولات معدنی برای سال ۱۴۰۰، یکی از اقدامات ایدرو برای حمایت و فعال‌سازی شرکت هپکو بوده است.

به گزارش روز یکشنبه سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴ از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «بهمن صالحی‌نیا» افزود: پیگیری برای تامین و ارائه ضمانت‌نامه به مشتریان و اخذ تسهیلات از سیستم بانکی برای تدارک قطعات منفصله خارجی و مواد خام داخلی به‌منظور تولید و دستیابی به هدف فروش حدود ۵۰۰ دستگاه انواع محصولات معدنی برای سال ۱۴۰۰، از جمله اقدامات ایدرو برای حمایت و فعال‌سازی شرکت هپکو بوده است.
وی ادامه‌داد: این اقدامات منجر به انعقاد قرارداد فروش ۱۱۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی از جمله عقد قرارداد ساخت گریدر با سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای ، دامپتراک و تراک معدنی برای معادن بزرگ کشور و همچنین تولید نخستین سری بیل‌های هیدرولیکی ۲۲ تنی در هپکو شده است.
معاون وزیر صمت بیان‌داشت: با اشاره به درخواست سال گذشته نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی و موافقت وزیر صنعت برای فعال‌سازی مجدد هپکو، افزود: ایدرو به عنوان متولی پیشبرد فعال‌سازی مجدد هپکو تعیین شده است.
رییس هیات عامل ایدرو گفت: ارجاع سفارش‌های جدید ساخت ماشین‌آلات معدنی به این شرکت و ساماندهی چگونگی واردات انواع ماشین‌آلات معدنی به کشور و بهره گیری از این فرصت برای فعال‌سازی ظرفیت‌های ساخت و ارائه خدمات توسط هپکو، از سوی این سازمان پیگیری و محقق شده است.
برپایه این گزارش، شرکت هپکو به دلیل مشکلاتی همچون مدیریت ناکارآمد، تحریم‌های بین‌المللی، عدم حمایت کافی از تولیدات داخلی و واگذاری نامناسب به بخش خصوصی در سال‌های گذشته با مشکلات عدیده‌ای همچون کاهش تولید و حذف این برند از بازار ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی مواجه شده بود.
پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.