رشد نرخ فروش و کاهش حاشیه سود «فسبزوار» در تابستان امسال

0 861

در تابستان امسال رشد نرخ فروش و کاهش حاشیه سود در شرکت فولاد سبزوار (با نماد بورسی «فسبزوار») به وقوع پیوسته است، به طوری که سود تابستان تفاوت محسوسی نسبت به میانگین سود خالص نیمه نخست سال مالی (زمستان و بهار) نخواهد داشت.

به گزارش روز یکشنبه سایت خبری- تحلیل معدن۲۴، شرکت فولاد سبزوار که سال مالی منتهی به آذر دارد، خریدار گندله و فروشنده آهن اسفنجی است. این شرکت ظرفیت اسمی ۸۰۰هزار تنی داشته و در حال حاضر ۷۵۰ هزار تن تولید عملی دارد.
این شرکت در ۶ ماهه منتهی به خرداد ماه امسال ۳۴۳۳ریال EPS ساخته که متوسط قیمت آهن اسفنجی ۷۷میلیون ریال بوده و متوسط محصول خوزستان ۱۲۳.۵میلیون ریال بوده است.
به عبارت دیگر، آهن اسفنجی را ۶۲ درصد محصول فولاد خوزستان فروخته است. ضمنا گندله را ۲۶.۵ میلیون ریال مصرف کرده که ۳۴.۴ درصد آهن اسفنجی و ۲۱.۴ درصد فولاد خوزستان بوده است.
این شرکت در تابستان امسال آهن اسفنجی را ۸۷ میلیون ریال فروخته و متوسط محصول فولاد خوزستان ۱۴۹ میلیون ریال بوده است. بر این اساس ۵۸.۳ درصد فخوز فروخته و گندله به اندازه ۵۰ درصد مصرف تابستان را داشته و نیم دیگر را ۳۶.۲۵ میلیون ریال خریده و نرخ مصرف ۳۲.۳۴ میلیون ریال بوده است که ۳۷.۱ درصد آهن اسفنجی است.
بر این اساس به نظر می رسد که در تابستان رشد نرخ فروش و کاهش حاشیه سود در این شرکت به وقوع پیوسته است، به طوری که سود تابستان تفاوت محسوسی نسبت به میانگین سود خالص نیمه نخست سال مالی (زمستان و بهار) نخواهد داشت.
فسبزوار در ۶ ماهه منتهی به خرداد ۳۴۳۳ریال سود ساخته است و قیمت آن ۳۴.۵۰۰ ریال است.
پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.