نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

در پی بازار ضعیف آسیا، صادرکنندگان فولاد ایران به دنبال بازار مصر

0 115

معدن24: در پی بازار ضعیف محصولات فولادی در آسیا و بخصوص چین، صادرکنندگان فولاد ایران به دنبال فرصت های جدید خود در مصر هستند چرا که این کشور در هفته گذشته اعلام کرده که تعرفه 10 درصدی بر واردات بیلت را حذف و قیمت های پیشنهادی خرید را به فولادسازان ایرانی هم داده اند.
طی این هفته یک محموله 50 هزار تنی بیلت به شمال آفریقا به نرخ 655 دلاری سی اف ار فروخته شد. در حال حاضر هزینه حمل از خلیج فارس و گذر از کانال سوئز برای محموله های صادراتی 70 دلار در تن بوده که معادل 585 دلار فوب بنادر ایران می باشد.
از قرار معلوم روند خرید مصری ها ادامه خواهد داشت و فرصت بسیار مناسبی را برای بازار صادرات ایران در روزهایی که بازار آسیا چنگی به دل نمی زند فراهم خواهد آورد.
به همین دلیل مطابق با ارزیابی ها بهای هر تن بیلت صادراتی ایران که تا هفته گذشته 575 تا 615 دلاری بود در ارزیابی های جدید 585 دلاری شده است.
بازار اسلب صادراتی کشورمان هم تقریبا با سکون دنبال شد و فولاد مبارکه از کنسل شدن محموله فروش خود به دلیل اختلاف قیمت توافقی با خریدار گفت. همچنین پیشنهادات خرید هم در حال حاضر در محدوده 685 تا 700 دلار سی اف ار قرار دارند. با در نظر گرفتن هزینه حمل 65 دلاری بهای فوب این محصول به 620 تا 635 دلار خواهد رسید که به دلیل تحریم های اعمالی پیشنهادات برای خرید در سطح پایین تری قرار می گیرد.
به همین دلیل بهای اسلب صادراتی ایران که تا هفته گذشته 640 دلاری بود در ارزایابی جدید به 620 تا 640 دلار فوب تقلیل یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.