نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران بیان کرد:

فرار سرمایه‌ها از بخش معدنی کشور

0 131

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: مشکلات مختلف در حوزه صنعت سنگ و معدن موجب فرار بخش زیادی از سرمایه‌ها از بخش معدن شده است؛ در حالی که سرمایه‌گذاری در این حوزه علاوه بر حرکت بیشتر صنعت معدن، موجب کمک به صنعت ساختمان کشور خواهد شد.
تقی نبئی روز گذشته در آیین گشایش شانزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معادن، ماشین‌آلات و صنایع وابسته، با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه با وقفه‌ای که در برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور وجود داشت، در سطح عالی در حال برگزاری است، اظهار داشت: این نمایشگاه قرار است ویتریتی برای نمایش توانمندی‌ها و قابلیت‌های صنعتی و معدنی استان اصفهان باشد.

وی افزود: استان اصفهان با توجه به غنای معادن و تجربه بالایی که در بخش فرآوری سنگ‌های تزئینی دارد، از گذشته تا به امروز زبانزد کشور بوده و اصفهان از این بابت موتور متحرکی در صنعت سنگ برای پیشبرد فعالیت‌های معدنی سنگ کشور است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از سنگ‌های تزئینی کشور در استان اصفهان فرآوری می شود، عنوان کرد: شعار ما می‌توانیم در بحث جلوگیری از فروش مواد خام در صنعت سنگ اصفهان دیده می‌شود و از این بابت، صنعت سنگ اصفهان ارزش افزوده‌ای به مواد معدنی خام ما داده که بیش از هر زمانی در حال رشد و شکوفایی است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، نبئی با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر صنعت سنگ، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات این صنعت از ناحیه مسئولان دولتی در بحث اصلاح قوانین به ویژه دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها چه در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت و چه در حوزه منابع طبیعی، محیط زیست و … است.

وی همچنین ضمن اشاره به هزینه‌های بالای تولید معادن، خاطرنشان کرد: مجموع مشکلات ذکر شده بخش زیادی از سرمایه‌ها را از بخش معدن فراری داده است؛ در حالی که هرچه سرمایه‌گذاری در حوزه معدن داشته باشیم، می‌تواند علاوه بر حرکت بیشتر صنعت معدنی کشور کمک شایانی به صنعت ساختمان کشور کند.

منبع فلزات آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.