نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

وجود چهار معدن طلا در سیستان و بلوچستان

0 510

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سال قبل ۳۰ میلیون تن ماده معدنی طلا شناسایی شد، گفت: هم‌اکنون چهار معدن طلا در استان وجود دارد که در سه معدن سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

داوود شهرکی در نشست بررسی راهکارهای سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع فولادی استان، اظهار داشت: امسال برای ۳۰۰ میلیون تن ماده معدنی سرمایه‌گذار جذب شده و بخش دیگر آن نیز به فراخوان سرمایه‌گذاری گذاشته شده که امیدوار هستیم به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی افزود: این استان با ۴۰۰ معدن گنجینه بزرگی از مواد معدنی است که سرمایه‌گذاران به‌ویژه بنگاه‌های بزرگ اقتصادی می‌توانند با نگاه ویژه‌ای به این منطقه از ظرفیت‌های فراوان آن استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تا عمق یک هزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره‌برداری از آن‌ها نیازمند نگاه ویژه‌ ملی است.

شهرکی عنوان کرد: در سنوات گذشته اکتشاف محدود و دانش فنی اندک بود و در استخراج بعضی از مواد معدنی ناموفق بودیم اما امروزه با وجود دانش و مهارت‌های لازم راه برای بهره‌برداری از ظرفیت‌ها باز شده که امیدوار هستیم شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ به‌ویژه ذوب آهن اصفهان از این فرصت استفاده و ظرفیت‌های بالقوه منطقه را شکوفا کنند.

وی اضافه کرد: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان ظرفیت لازم برای تامین دانش فنی بهره‌برداری از معادن را دارند که می‌توان از آن‌ها به‌خوبی استفاده کرد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در حوزه آهن سیستان و بلوچستان کمتر کار شده در حالی که ذخایر زیادی وجود دارد اما در هیچ کدام اکتشاف کامل انجام نشده که می‌توانیم با حضور سرمایه‌گذاران زمینه اکتشاف را فراهم کنیم.

منبع فلزات آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.