نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

دبیر انجمن سنگ آهن:

بورس کالا به شفاف سازی عرضه کمک کرده/ اختلافی بین فولاد مبارکه و سنگ آهنی‌ها وجود ندارد

0 601

دبیر انجمن سنگ آهن ایران درخصوص عدم عرضه کنسانتره و گندله در بورس کالا و اینکه آیا این مساله به معنای وجود اختلاف بین فولاد مبارکه و سنگ آهنی‌ها است، افزود:‌ چنین موضوعی صحت ندارد و اتفاق خاصی نیفتاده است و حداقل تا این لحظه اطلاعی ندارم.

«سعید عسکرزاده» امروز در گفت وگو با خبرنگارسایت خبری- تحلیلی معدن24، گفت: عرضه ها در بورس کالا در مقطعی برای موضوع صادرات و مشخص شدن میزان مازاد تولید قابل قبول بود، اما امروز وضعیت مازاد تولید مشخص ولی وضعیت صادرات نامشخص است.
این مقام صنفی تاکید کرد: باید برای کل فرآیند، ابتدا راهکار و شیوه ای مشخص و تدوین شود، اما وقتی بخواهد به سمت استفاده ابزاری از بورس برود، طبیعی است که شرکت ها بخواهند عکس العمل های متفاوتی داشته باشند.
وی تصریح کرد: قطعا بورس کالا به شفاف سازی عرضه شرکت ها کمک کرده و بسیار هم خوب بوده است، اما بورس را باید در اندازه خودش دید و از آن به همان اندازه انتظار داشت و مطابق همان برنامه ریزی کرد.
عسکرزاده با اشاره به تنظیم توافق نامه با بورس کالا در پایان سال 99 برای عرضه محصولات معدنی در بورس، تاکید کرد: اکنون مشکلی در زمینه عرضه محصولات یا نحوه کارکرد بورس کالا وجود ندارد، بلکه به دلیل نبد ساختار و رویه مشخصی و تا زمانی که تصمیم واحد و جامعی برای مباحث مرتبط با عرضه و صادرات اتخاذ نشود، شرکت ها به کم و زیاد کردن عرضه خود می پردازند.
پایان خبر////

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.