نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

مواجهه بازار جهانی روی با کسری 100 هزار تنی در سه ماهه اول 2022

0 314

معدن24: تحلیل های بانک سیتی نشان می دهد که بازار جهانی روی در سه ماهه اول سال 2022 با کسری عرضه 100 هزار تنی مواجه خواهد شد و احتمال دارد که این مقدار به دو برابر تا پایان شش ماهه اول برسد!
با توجه به احتمال بسته شدن واحدهای ذوب در اروپا، این بانک عقیده دارد که این منطقه با کاهش تولید 660 هزار تنی سالانه روبرو خواهد شد که حدود 165 هزار تن آن مربوط به سه ماهه اول سال می باشد. همچنین با توجه به افت تولید 300 هزار تنی سالانه در دیگر نقاط و به تناسب آن در شش ماهه اول سال، بازار جهانی فلز روی با کسری تقریبی 260 هزار تنی مواجه خواهد شد.
گفتنی ست شش ماهه دوم سال 2021 برای این فلز به عنوان برهه کسری تولید روی برجسته بوده و موجب شده تا قیمت های پرمیوم به بالاترین سطح تاریخی خود برسد که مهم ترین دلیل آن کاهش تولید غول های گلنکور و نیراستار بوده است.
در این راستا شرکت نیراستار اعلام کرده که از هفته اول ماه ژانویه 2022 عملیات تولیدی را در واحد خود به دلیل آنچه تعمیر و نگه داری تجهیزات گفته می شود، متوقف خواهد کرد که البته مرتبط با هزینه های بالای انرژی هم می باشد.
لازم به ذکر است که قیمت انرژی در ماه های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته که قیمت بالای گاز طبیعی و اختلال عرضه در برابر تقاضای بالا از عوامل مهم آن بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.