گزارش جهانی 9 ماهه 2021 اعلام شد؛

افزایش ۱.۵ تا ۵ درصدی زنجیره تولید صنعت مس جهان

0 222
زنجیره تولید صنعت مس جهان طی ۹ ماهه ۲۰۲۱، بین ۱.۵ تا ۵ درصد رشد کرد.
( ایمیدرو ) براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۱۵ میلیون و ۶۴۱ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۵ میلیون و ۱۶۹ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۳.۱ درصدی تولید است.
از این میزان، ۸ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۹۳۵ هزار و ۹۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۹۰۰ تن «اروپا» و ۷۲۶ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.
افزایش ۵ درصدی ظرفیت معادن مس
در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۹ میلیون و ۴۴۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۸ میلیون و ۵۳۵ هزار تن)، حاکی از افزایش حدود ۵ درصدی است.
افزایش ۱.۷ درصدی تولید مس تصفیه شده
فعالان مس جهانی طی ۹ ماهه ۲۰۲۱، حدود ۱۸ میلیون و ۵۰۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۸ میلیون و ۱۹۶ هزار تن بود که حاکی از افزایش حدود ۱.۷ درصدی است.
افزایش حدود ۱.۵ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده
ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی ۹ ماهه ۲۰۲۱ میلادی، ۲۲ میلیون و ۷۱۰ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۲ میلیون و ۳۸۲ هزار تن)، حدود ۱.۵ درصد افزایش یافت.
قیمت جهانی مس؛ ۹۶۰۴ دلار
بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس اکنون (هفتم دی ۱۴۰۰) حدود ۹۶۰۴ دلار در تن است.

منبع ایمیدرو
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.