زنجیره تامین مواد معدنی ایالات متحده متکی به چین

0 144

معدن۲۴: ایالات متحده به استراتژی قوی تری در رقابت برای تهیه مواد معدنی ضروری که برای دستیابی به اهداف انرژی پاک حیاتی است، نیاز دارد. این کشور برای واردات فلزات و مواد معدنی لازم برای انتقال انرژی، زنجیره تامین به چین وابسته است. و در حالی که دولت در حال بررسی مسائل زنجیره تامین و آسیب پذیری خود در مورد رابطه بوده، چین در حال مذاکره برای جلب اطمینان آفریقا و آمریکای جنوبی است که غنی از منابع معدنی هستند.
در رقابت جهانی برای تامین مواد معدنی حیاتی، ایالات متحده در حال حاضر در حال شکست خوردن از چین است. وزارت انرژی در آغاز دوره ریاست جمهوری جو بایدن گفت که ایالات متحده بیش از نیمی از مصرف سالانه ۳۱ ماده معدنی از ۳۵ ماده معدنی حیاتی را وارد می کند. آمریکا برای ۱۴ ماده معدنی ضروری تولید داخلی ندارد و برای تامین تقاضای خود کاملاً به واردات وابسته است. از اوایل سال ۲۰۲۱، ایالات متحده ۸۰ درصد عناصر کمیاب (REEs) خود را مستقیماً از چین وارد می کرد و نیازهای دیگر به طور غیرمستقیم از چین و از طریق سایر کشورها تامین می شد.
ایالات متحده باید در تامین مواد معدنی ضروری در داخل و از متحدانی مانند استرالیا سریعتر حرکت کند. در غیر این صورت، اهداف انرژی پاک آمریکا و زنجیره های تامین فناوری پیشرفته و خودرو آن به چین بستگی خواهد داشت.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.